3 promile alkoholu i sądowy zakaz

Nawet do 5 lat więzienia grozi 38-latkowi, podejrzanemu o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wyjątkowo nieodpowiedzialny kierowca z 3 promilami alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę renault po czym zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą !

Wczoraj rano oficer dyżurny płockiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez kierującego renault na terenie gminy Bielsk. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol, który w trakcie przejazdu zauważył poza drogą uszkodzony pojazd. Szybko okazało się, że to właśnie renault, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna. Najprawdopodobniej kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na szczęście nie odniósł obrażeń.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

38-latek podejrzany o kierowanie tym pojazdem nie potrafił wytłumaczyć policjantom jak doszło do zdarzenia, a wszystko za sprawą stanu trzeźwości w jakim się znajdował. Badanie policyjny alkomatem wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. W trakcie czynności wyszło na jaw, że 38-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Podejrzanemu 38-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *