Burza nad miastem. Ponad 400 zgłoszeń odebrały płockie służby

Nawałnica jaka przeszła przez miasto nocą wyrządziła sporo szkód. Trwa ich usuwanie. Jak informują służby nie występują większe utrudnienia w ruchu, MCZK nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku zdarzeń. Służby odnotowały ponad 400 zgłoszeń minionej nocy.

Służby miejskie i ratunkowe od godz. 23 otrzymywały liczne zgłoszenia o powalonych drzewach, zerwanych liniach telekomunikacyjnych, energetycznych, zalanych ulicach, wybitych deklach studzienek deszczowych i kanalizacyjnych, awariach oświetlenia ulicznego, przeciekających i zerwanych dachach.

Jak informuje płocka PSP do działań na terenie miasta skierowano wszystkie możliwe do dyspozycji jednostki państwowej straży pożarnej z terenu miasta i powiatu, a także OSP Trzepowo.

Dyspozytor Wodociągów Płockich zgłosił brak zasilania na ujęciu wody przy ul. Grabówka oraz na pompach w studniach głębinowych. Na chwilę obecną podłączane są agregaty prądotwórcze, aby miasto nie straciło zasilania w wodę. Sprawę priorytetowo do pilnej realizacji zgłoszono dyspozytorowi Energa Operator. Około godz. 3.00 uzyskano informację, że linie zasilające zostały przerwane przez powalone duże drzewa. Od godzin porannych zostaną ściągnięte większe siły, w celu usuwania wywrotów i naprawy linii energetycznych. Około godz. 9.15 przywrócono zasilanie z sieci energetycznej.

Z WCZK otrzymano informacje o wystąpieniu awarii masowych na terenie działania Energa Operator S.A. Odział w Płocku. Na skutek nawałnicy wyłączonych było 123 linii średniego napięcia, 4300 stacji transformatorowych, bez zasilania w energię elektryczną było ok. 89 000 odbiorców na terenie działania Energa Operator Oddział Płock. Bez zasilania były osiedla: Borowiczki, Imielnica, Radziwie od strony Popłacina, Ciechomice (kilka tysięcy odbiorców). Odbiorcy będą sukcesywnie podłączani do zasilania po usunięciu awarii.

Został zerwany dach na magazynie DPD przy ul. Kutnowskiej, budynek jest zabezpieczony plandeką. W nocy występowały czasowe ograniczenia w ruchu na skutek zablokowania ul. Grabówka w rejonie Mostu Solidarności oraz Słonecznej przy ul. Wiatraki (dziania prowadzi Energa Operator, gdzie drzewa przewróciły się na linię energetyczną).

Na terenie miasta występują liczne wiatrołomy i uszkodzenia drzew. Usuwane były na bieżąco przez PSP, obecnie służby miejskie sprzątają połamane konary i gałęzie. W wyniku powalenia drzew ucierpiały ogrodzenia na terenie przedszkola 34 i 11 oraz budynek Odwachu.

Na kilku skrzyżowaniach na skutek braku zasilania wciąż nie działa sygnalizacja świetna sterująca ruchem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *