Czekają nas burze i upały – ostrzegają synoptycy

Służby nadal usuwają skutki nawałnicy, która przeszła nad miastem i powiatem płockim, a synoptycy zapowiadają kolejną trudną noc.

Tysiące połamanych, wyrwanych drzew, zalane ulice, brak prądu w ponad 20 000 gospodarstw – tak w wielkim skrócie wyglądał Płock i okolice po nawałnicy jaka przeszła w nocy z 14 na 15 lipca. W akcji biorą udział tysiące strażaków z Płocka i całego powiatu. A synoptycy ostrzegają przed tym co czeka nas w najbliższych godzinach.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie wydało ostrzeżenie 3, najwyższego stopnia przed burzami z gradem na obszarze województwa mazowieckiego, powiatu płockiego i miasta Płocka.

Prognozowane burze mogą wystąpić do godz. 9:00 w piątek 16 lipca. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu  30 – 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w czasie burzy. O ile nocą czekają nas burze i opady, to najbliższe dni zapowiadają się równie niebezpiecznie, bo czeka nas fala upału.

Upały są prognozowane na terenie Mazowsza, powiatu płockiego i do soboty 17 lipca. Temperatura w dzień będzie przekraczać 30°C – maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Ze względu na upały będą uruchamiane kurtyny wodne w lokalizacjach: Tumska/pl. Narutowicza; Stary Rynek (przy małej scenie); Ogródek Jordanowski, Al. Jachowicza (teatr) i Park Północny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *