Już milion wniosków o “Dobry start”.

Wystarczyło niespełna 2 tygodnie, aby w ramach programu “Dobry start” złożono w ZUS aż 1 mln wniosków. Rodzice mają na to czas do 30 listopada.

Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS zaznacza, że blisko 1,5 miliona dzieci zostało objętych od 1 lipca wnioskami o świadczenie “300 plus” w ramach programu “Dobry start”.

ZUS przyjął już 1 mln wniosków w sprawie tzw. wyprawki szkolnej. Ponad 14% tej liczby dotyczy mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy złożyli do tej pory niemal 138 tys. wniosków dotyczących 196 tys. dzieci.

Ponad milion wniosków, które do tej pory wpłynęło od rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie dobry start to dowód na to, że zmiana, polegająca na tym, że wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wpisuje się w oczekiwania zdecydowanej większości osób. To wygodne, bezpieczne rozwiązanie ułatwiające życie rodzinom. Od wielu lat wspólnie z rodzinami budujemy cyfrową Polskę

– mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W tym roku wniosek o świadczenie “Dobry start” można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Świadczenie z programu “Dobry start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia “300 plus”. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez Internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *