SUMMER FALL FESTIVAL wraca do Płocka

W tym roku nie będziemy bawić się na płockiej plaży, jednak przeniesiemy się tylko o kilkadziesiąt metrów. Nowa odsłona Summer Fall Festival odbędzie się już 28 sierpnia w płockim Amfiteatrze. Będzie żywiołowo, energetycznie i jak zawsze – rockowo – zapowiadają organizatorzy.

W normalnych warunkach spotkalibyśmy się zapewne na plaży, gdzie tradycyjnie odbywały się wszystkie płockie festiwale muzyczne. Czasy są jednak wyjątkowe, a głód kulturalnych wrażeń wciąż wysoki. Po roku przerwy, w nieco innych okolicznościach, wraca Summer Fall Festival. Tegoroczna edycja odbędzie się w Amfiteatrze, który mimo braku plaży, zapewni odpowiednie wrażenia artystyczne. Na scenie zobaczymy artystów takich jak Gutek, Dr Misio, Farben Lehre czy Strachy Na Lachy. Przed główną częścią artystyczną wystąpi jeszcze support – Raggabarabanda.

Zespół Raggabarabanda powstał na początku 2012 roku w Nasielsku. Bujające reggae, z rockowym pazurem, garścią punka, szczyptą ska i gorącym rapowanym raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.

RBB to finaliści krajowi kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych (m.in. Emergenza Festiwal, Barabany, Reggaeland Debiuty). Zwycięzcy II Otwartego Przeglądu Zespołów Muzycznych (Wrocław 2013). W swojej karierze zagrali wiele koncertów klubowych i plenerowych dzieląc scenę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Dwukrotnie wystąpili na Przystanku Woodstock – obecnie Pol’andRock Festiwal (2015r i 2019r). Ich utwór „Kolory” stał się hymnem „Festiwalu Kolorów” w 2014 roku.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Do grupy dołączyli Kuzyn– perkusja oraz Anem – klawisze. W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta „Strachy Na Lachy”.

Płocki zespół FARBEN LEHRE powstał we wrześniu 1986 roku, z inicjatywy ówczesnego studenta historii, wokalisty Wojtka Wojdy oraz perkusisty Marka Knapa. W pierwszym składzie znaleźli się również gitarzysta Robert Chabowski i basista Piotr Kokoszczyński. Do dnia dzisiejszego, przez historię kapeli przewinęło siłę łącznie 20 muzyków. Najczęściej zmieniali się perkusiści. Aktualnie formacja występuje jako kwartet, a na koncertach w wersji akustycznej na scenie pojawia się skład siedmioosobowy. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem.

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego mn. Ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „KLER” ). Dr Misio gra ostrego rock & rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to nowa i oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół Gutek to projekt Piotra „Gutka: Gutkowskiego – wokalisty, który od 2018 roku wraz ze swoim zespołem dodaje kolorytu polskiej scenie muzycznej. Debiutował na ubiegłe trasie Punky Reggae Live, dając się poznać jako autor, kompozytor i lider Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu. Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na tych kilkudziesięciu płytach znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków.

Już na pierwszy rzut oka możemy być pewni, że emocji podczas Summer Fall Festival 2021 nie zbraknie. Bilety w cenie 30 zł są już dostępne na stronie bilety.pokis.pl oraz stacjonarnie w bileterii POKiS. Wejściówki można nabyć także na stronach ticketmaster.pl, sklep.ebilet.pl oraz kupbilecik.pl. W dniu festiwalu dostępne będą także przy wejściu w cenie 40 zł, jednak prosimy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Bramy zostaną otwarte o godzinie 17:00, zaś część koncertowa rozpocznie się o godzinie 18:00.  

źródło: POKiS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *