Synoptycy zapowiadają burze z gradem, ale nie tylko

Burze i burze z gradem na obszarze powiatu płockiego i Płocka prognozują w najbliższych godzinach synoptycy.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie wydało ostrzeżenie przed burzami z gradem na obszarze województwa mazowieckiego, powiatu płockiego i miasta Płocka. Prognozowane burze mogą wystąpić w godzinach od 18:00 w środę 14 lipca do godz. 9:00 w czwartek 15 lipca. Burzom miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu 30 – 60 mm, lokalnie do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo zjawiska 80%.

Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w czasie burzy. To nie wszystko. Dla naszego terenu wydano również ostrzeżenie hydrologiczne, czyli wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych; stopień zagrożenia: 2. Ostrzeżenie obowiązuje dziś od godz. 18:00 do godz. 08:00 jutro. Wydano je dla obszaru województwa mazowieckiego.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70% Uwagi: Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

czytamy w komunikacie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *