W niedzielę będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 w parafiach na Mazowszu

W niedzielę, 1 sierpnia, w dziesięciu parafiach na terenie województwa mazowieckiego zostanie przeprowadzona akcja szczepień zorganizowana przez Wojewodę Mazowieckiego. Punkty szczepień będą otwarte od godziny 8:00 do 15:00. W każdym z nich będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson.

Szczepienie jest jedyną formą walki z wirusem, jedyną szansą, że wirus wyginie i nie będzie już nikogo zabijał. Nie wiemy w jakiej formie przyjdzie czwarta fala. Czy będzie wymagała bardziej ścisłej izolacji, zamknięcia znowu ludzi w domach, zamknięcia szkół i gospodarki. Ile istnień zabierze. Dlatego ważne jest, aby zaszczepiło się jak najwięcej mieszkańców naszej parafii, naszej gminy, naszego województwa, kraju, wreszcie świata – seniorzy, osoby dorosłe i młodzież. Dlatego bardzo proszę, aby zachęcali Państwo swoich bliskich i znajomych do poddania się szczepieniu

Konstanty Radziwiłł wojewoda mazowiecki

Punkty szczepień zostaną przygotowane przy dziesięciu parafiach. Są wśród nich parafie z powiatu płockiego.

1.      Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Biskupa Męczennika i Aniołów Stróżów w Zbuczynie,

2.      Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętej Trójcy w Wiśniewie,

3.      Parafia Świętego Leonarda w Łopacinie,

4.      Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie,

5.      Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Onufrego w Staroźrebach,

6.      Parafia pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie,

7.      Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim,

8.      Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach,

9.      Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu,

10.  Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Wawrzyńca w Głowaczowie.

Obecnie w Polsce osób w pełni zaszczepionych jest zaledwie 17 mln. W województwie mazowieckim osób w pełni zaszczepionych jest prawie 2,5 mln (dane z 29 lipca br.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *