11-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Wczoraj na osiedlu Imielnica, kierujący audi potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 11-latkę. Dziewczynka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali 24-letniemu kierowcy audi prawo jazdy. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. I pamiętajmy – poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących. Te wszystkie zasady powinny pozwolić nam unikać wypadków drogowych.

Niestety to już kolejne zdarzenie drogowe na terenie Płocka, spowodowane nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Tym razem, kierujący audi w rejonie skrzyżowania ulic Borowickiej z ulicą Miedzianą potrącił na przejściu dla pieszych 11-latkę. 25-letni kierowca tłumaczył swój błąd tym, że nie zauważył pieszej ponieważ oślepiło go słońce. Został on zbadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Na szczęście jak się okazało, nie odniosła poważniejszych obrażeń.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy, zatrzymali kierującemu audi uprawnienia do kierowania pojazdami. Dalej o losie mieszkańca powiatu płockiego będzie decydował już sąd.  

Policjanci apelują o szczególna ostrożność ! W każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na jezdnię.Pamiętajmy – poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *