Co dalej z S10? Czy Płock jest w planach? GDDKiA odpowiada

S10 – droga, o której w Płocku mówi się od dawna. I niestety, nadal nie wiadomo kiedy i czy powstanie. Oczywiście odcinek w okolicach Płocka. Dziś odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Drogi S10.

FB Arkadiusz Iwaniak Poseł na Sejm RP

GDDKiA przedstawiła na spotkaniu działania, możliwości i plany dotyczące budowy drogi S10. Mówiono o planach na najbliższe miesiące i lata.

Odcinek drogi S10 dla Płocka cały czas stoi pod znakiem zapytania, mimo że pozostałe odcinki tej trasy mają się dobrze. Na dzisiejszym spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. drogi S10 poruszaliśmy kwestię perspektyw finansowych dla budowy naszego odcinka i przede wszystkim o stan aktualnych prac. Jako przewodniczący zespołu, ale przede wszystkim jako Płocczanin jestem mocno zaniepokojony postępem prac na Mazowszu i perspektywą wykluczenia transportowego Płocka.

mówi Arkadiusz Iwaniak poseł Lewicy, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Drogi S10

Plany GDDKiA dotyczące odcinka drogi S10 w okolicach Płocka to rok 2027. Właśnie w 2027 w listopadzie planowane jest udzielenie zamówienia na realizację odcinka drogi S10 A1 – obwodnica aglomeracji warszawskiej.

GDDKiA

Jak zapewnili na spotkaniu Parlamentarnego Zespołu ds. S10 przedstawiciele GDDKiA Minister Infrastruktury uzgodnił program inwestycji dla części południowo – zachodniej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej. GDDKiA otrzymała “zielone światło” na przygotowanie przetargu. A co z Płockiem?

Nie dla wykluczenia transportowego Płocka

dodaje Iwaniak

Jak zapewniano na dzisiejszym spotkaniu, Ministerstwo Infrastruktury poleciło uzupełnić projekt na odcinku A1 – obwodnica aglomeracji warszawskiej o koszty i analizę wariantową rozbudowy DK60 od Płocka do węzła S10.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *