Ich rajdowe zapędy ostudziła policja

W obszarze zabudowanym pędził swoim jaguarem z prędkością 122 km/h. Zapędy młodego kierowcy szybko ostudzili mundurowi z mazowieckiej grupy Speed, którzy zatrzymali 24-latka do kontroli. Młody kierowca stracił na najbliższe miesiące uprawniania do kierowania, a wraz z nim straciło je kolejnych dwóch amatorów szybkiej jazdy. Tym samym, dołączyli oni do grona już blisko 80 kierowców, którym płoccy mundurowi zatrzymali prawo jazdy za lekceważenie obowiązujących ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym.

Przypominamy. Policjanci z mazowieckiej grupy Speed, którą tworzą również mundurowi z płockiej drogówki, pełnią służbę przekraczając granicę powiatów w celu ujawniania wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tych wykroczeń należy m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości.

Wczoraj przed południem, w miejscowości Wola (powiat płoński), policjanci zatrzymali rozpędzonego w obszarze zabudowanym jaguara. Kierowca tego pojazdu jechał z prędkością 122 km/h. Policyjna kontrola nie mogła zakończyć się inaczej, niż zatrzymaniem 24-letniemu kierowcy prawa jazdy i nałożeniem na niego wysokiego mandatu karnego. Oczywiście na konto młodego kierowcy wpłynęło 10 pkt karnych.

W zaledwie godzinę po tej kontroli, policjanci namierzyli kolejnego amatora szybkiej jazdy. Tym razem był to 23-letni kierowca volkswagena. On również za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy.

W czasie kiedy mundurowi z grupy Speed ostudzali zapędy kierowców do szybkiej i niebezpiecznej jazdy, policjanci z płockiej drogówki zatrzymali do kontroli skodę. 52-letni kierowca tego pojazdu ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Borowickiej w Płocku. 52-latek dołączył do grona już blisko 80 kierowców, którym płoccy mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania za lekceważenie obowiązujących ograniczeń prędkości na obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy!  Jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *