Kolejna okazja do zaszczepienia. Ratusz zaprasza w kolejne niedziele

W ratuszu ponownie będzie można zaszczepić się przeciw koronawirusowi jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Punkt szczepień zostanie uruchomiony w dwie niedziele – 22 i 29 sierpnia. Tak jak poprzednio akcję organizuje Miasto wspólnie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej ProVita.

Zaszczepić się przeciw COVID-19 będzie mógł każdy, kto skończył 18 lat. Nie trzeba rejestrować się wcześniej. Trzeba tylko mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Szczepienia potrwają od godz. 10:00 do godz. 17:00.

Szczepienia przeciw COVID-19 mają ogromne znaczenie dla powstrzymania pandemii. Chronią przed zachorowaniem lub ciężkim przebiegiem choroby, dlatego samorząd Płocka aktywnie działa na rzecz promocji szczepień

mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W ratuszu już dwukrotnie odbyła się akcja szczepień. W dwie czerwcowe niedziele z tej możliwości skorzystało w sumie 745 osób.

Dodatkowo w niedzielę 29 sierpnia Urząd Miasta Płocka przygotowuje piknik rodzinny promujący szczepienia, zwłaszcza wśród seniorów. Impreza odbędzie się na Starym Rynku między 10:00 a 16:00. Wśród atrakcji: warsztaty z tworzenia lasu w szkle, dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, wyplatanie warkoczyków, lemoniada, popcorn, wata cukrowa. W czasie pikniku będą zbierane pieniądze na protezę dla Patryka Borowskiego (więcej o zbiórce: https://bit.ly/3sjlJFU).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *