Mostostal Płock podpisał umowę z PERN na ponad 250 mln zł

Trzeci etap rozbudowy baz paliw PERN wchodzi w decydującą fazę. Powstanie siedem nowych zbiorników. W przyszłym roku zwiększą one potencjał magazynowy o 224 tys. m sześc. Za ponad 250 mln zł wybuduje je konsorcjum Mostostal Płock i Mostostal Warszawa.

zdjęcie MP

Jak wyjaśnia PERN trzeci etap rozbudowy baz paliw spółki zakłada w pierwszej fazie budowę siedmiu nowych zbiorników magazynowych, każdy o pojemności 32 tys. m sześc., w trzech różnych lokalizacjach: w Bazie Paliw w Koluszkach, Bazie Paliw w Nowej Wsi Wielkiej oraz Bazie Paliw w Dębogórzu.

PERN skutecznie realizuje ambitny plan, mimo niesprzyjającego otoczenia związanego z pandemią koronawirusa. Jeśli popatrzymy na łączną pojemność zbiorników, którą udostępni spółka w przyszłym roku, to praktycznie powstaje dodatkowa baza paliw w naszym kraju, co ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa energetycznego

podkreśla Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Zwiększamy nasze zaangażowanie w realizację strategicznych projektów zbiornikowych. Po zakończonych z sukcesem i oddanych w tym roku inwestycjach w bazach w Rejowcu i Boronowie, przystępujemy do prac w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej i Dębogórzu. To duże i zaawansowane technicznie zadania, które zrealizujemy dzięki naszemu doświadczeniu, potencjałowi produkcyjnemu i wysoko wykwalifikowanej kadrze

mówi Robert Kowalski, Członek Zarządu Mostostalu Płock.

Podstawą działalności PERN jest składowanie paliw oraz ropy naftowej i dlatego firma stale rozwija swoją infrastrukturę magazynową. Szczególne znaczenie ma również ograniczenie w ostatnich latach działalności tzw. „szarej strefy”, w wyniku którego nastąpił znaczący wzrost obrotu paliwami w bazach paliw należących do PERN, a to z kolei przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na pojemności magazynowe. Nowa infrastruktura magazynowa pozwoli także na m.in bardziej elastyczny obrót paliwami oraz przechowywanie zapasów interwencyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *