Pijani z sądowym zakazem za kierownicą zatrzymani przez policjantów

W ostatnich dniach na terenie miasta i powiatu płockiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujących, którzy nie powinni w ogóle wsiadać za kierownicę. Jeden z nich miał w organizmie blisko półtora promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rekordzista zakończył tym razem jazdę z wynikiem ponad dwa i pół promila. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą!

Podczas ostatnich kontroli drogowych policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców niestosujących się do sądowych zakazów prowadzenia pojazdów, jeden z nich był nietrzeźwy. Z kolei dwóch rekordzistów zakończyło jazdę z blisko 2 promilami w Płocku i ponad 2,5 w Łącku.

Wyjątkowo nieodpowiedzialny 31-letni kierowca Renaulta zatrzymany został do kontroli późnym wieczorem w miejscowości Łąck. Mężczyzna z powiatu płockiego miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę, a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Podobne konsekwencje czekają 28-latka z Płocka. Kierowca motoroweru zatrzymany został do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy na jednym z osiedli w Płocku. W trakcie czynności wyszło na jaw, że nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

W niedzielny poranek w miejscowości Worowice zakończył jazdę 39-latek, który wsiadł za kierownicę WV Sharan, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Kierowcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Swoje zachowanie niezgodne z prawem będzie usprawiedliwiał już przed sądem.

Wczoraj, około godziny 23.00 patrol płockiej drogówki zatrzymał kierowcę Renaulta, 35-letniego mieszkańca powiatu, który z blisko 1.5 promilami alkoholu i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, jadąc ul. Kolejową w Płocku.

Przypominamy, nietrzeźwym kierowcom grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Kierujący, którzy złamali sądowe zakazy, zgodnie z wprowadzonymi trzy lata temu regulacjami, mogą zostać skazani nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do nich przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *