Płocka Orkiestra Symfoniczna koncertowała w Wilnie

W kościele parafii pw. św. Józefa w Wilnie odbył się koncert symfoniczny pn. „Koncert Muzyki Polskiej”. To kolejna wizyta Płockiej Orkiestry Symfonicznej w tym mieście. Tym razem płoccy symfonicy zaprezentowali muzykę największych polskich kompozytorów Kilara, Paderewskiego, Karłowicza, Twardowskiego i Pendereckiego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy zagrać koncert w Wilnie. Staramy się budować i umacniać pozytywny wizerunek Płocka i naszego kraju poza jego granicami. Takie działania jak promocja polskiej kultury muzycznej, upowszechnianie naszych tradycji narodowych, utrzymywanie kontaktu z Polakami mieszkającymi za granicą są niezwykle ważne i na stałe wpisują się w naszą statutową działalność koncertową

– powiedział Adam Mieczykowski, Dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej

Płoccy symfonicy zagrali pod batutą maestro Michała Dworzyńskiego, który w opinii wielu krytyków należy do najciekawszych talentów dyrygenckich Europy swojego pokolenia. Koncert poprowadził polski dziennikarz – Karol Wasilewski.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji, Mediacji i Edukacji Prawnej „LEX NOSTRA”. Partnerem wydarzenia jest Fundacja “Kultura Wilna” oraz „Fundacja PZU”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *