Ponad 100 km/h motocyklem w terenie zabudowanym

Choć przepis dotyczący ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym nie jest niczym nowym i kierowcy winni się stosować do obowiązującej „50”, to nadal wielu z nich lekceważy to ograniczenie. A kolejnym przykładem jest młody motocyklista, który pędził swoją yamahą w Jordanowie z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Namierzyli go mundurowi z grupy Speed, którzy w odpowiedzi na popełnione przez 22-latka wykroczenie, zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

W sobotni poranek mundurowi z grupy Speed kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym w Jordanowie. Szybko jednak okazało się, że nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązującej “50”. Przykładem była jazda 22-letniego motocyklisty. Młody kierowca zaczął już rozpędzać swoją yamahę, ale jego zapędy do szybkiej jazdy ostudzili policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli. Za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy, nałożyli na niego wysoki mandat oraz wpisali na jego konto 10 pkt. karnych.

mówi Marta Lewandowska oficer prasowy KMP w Płocku

Pamiętajmy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *