Ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną “50”

Do grona ponad 70 kierowców, którzy już w tym roku stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, dołączył kolejny amator szybkiej jazdy. 45-latek w obszarze zabudowanym pędził swoim citroenem z prędkością ponad dwukrotnie większą niż pozwalają na to przepisy. Za niestosowanie się do ograniczenia prędkości, mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Wczoraj na terenie powiatu sierpeckiego, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy Policji pełniący służbę w ramach koordynacji wojewódzkiej, zatrzymali pędzącego citroena. Za kierownicą pojazdu siedział 45-latek, który zlekceważył obowiązujące ograniczenie prędkości.

Za ponad dwukrotne przekroczenie dozwolonej „50” w obszarze zabudowanym, mundurowi zatrzymali kierującemu citroenem prawo jazdy oraz nałożyli na niego wysoki mandat i 10 pkt. karnych. Przez najbliższe trzy miesiące, 41-latek z powiatu sierpeckiego nie będzie mógł legalnie prowadzić auta.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana do kontroli przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości i przypominają – mniejsza prędkość to większe bezpieczeństwo !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *