Schronisko dla zwierząt w Płocku będzie miało wybieg sensoryczny. Sfinansuje go PKN ORLEN

Wybieg sensoryczny dla psów już wkrótce powstanie w Schronisku dla zwierząt w Płocku. Środki – 15 000 zł na jego budowę przekazał właśnie PKN ORLEN. – Każda pomoc finansowa jest dla nas wyjątkowo ważna – dziękował Krzysztof Izmajłowicz prezes PROZERO, spółki opiekującej się placówką. – Bardzo mocno inwestujemy w zadania społeczne, dbanie o zwierzęta traktujemy jako takie zadanie. Fundacja ORLEN bardzo mocno inwestuje w schroniska. To dla nas bardzo ważne – mówił Daniel Obajtek prezes PKN ORLEN przekazując czek.

Za tę kwotę schronisko przygotuje miejsce, które pozwoli szczeniakom i psom specjalnej troski przygotować się do życia poza schroniskiem.

Cieszę się, że jako ORLEN również w taki sposób możemy pomóc

– dodał prezes Obajtek.

Podczas spotkania w schronisku nowy dom znalazł 5 letni mieszaniec Napoleon. Adoptował go prezes PKN ORLEN.

Każdy kto kocha zwierzęta, kocha ludzi. Troska o zwierzęta to także ważne zadanie

– dodał Obajtek.

Płockie Schronisko wspierają również pracownicy koncernu, którzy są wolontariuszami i na co dzień opiekują się zwierzakami. Obecnie w płockiej placówce na adopcję czeka ponad 100 psów i kotów. Prócz pieniędzy na budowę wybiegu PKN ORLEN przekazał schronisku 600 kg karmy. Tym samym koncern rozpoczął współpracę z płocką placówką.

Fundacja ORLEN wspiera najbardziej potrzebujących od 20 lat. Od grudnia 2019 r. również klienci PKN ORLEN korzystający z VITAY mogą wspierać schroniska – za każde przeznaczone 1000 punktów VITAY Fundacja ORLEN przeznacza 5 zł na rzecz najbardziej potrzebujących schronisk dla zwierząt. To jedna z najchętniej wybieranych pozycji w katalogu charytatywnym. Do tej pory klienci przeznaczyli ponad 13 mln punktów, co daje kwotę ponad 65 tys. zł. – Psy są nie tylko naszymi towarzyszami, ale często też pomocnikami w obowiązkach służbowych. My w Grupie ORLEN również korzystamy z ich wsparcia, choćby przy ochronie naszej infrastruktury – dodaje prezes Daniel Obajtek. W ORLEN Ochrona od 2019 roku pracuje pies, wabi się UZI. To 3,5 letni owczarek niemiecki. To nie wszystko. PKN ORLEN nie zapomina także o psach swoich klientów i pracowników. Na stacjach ORLEN są miski z wodą dla psów, a od września na 50 stacjach testowo w asortymencie pojawi się sucha i mokra karma dla psów i kotów oraz worki na odchody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *