Twarz płockiej elektroniki

Już po raz piąty w płockim amfiteatrze spotkali się ludzie z pasją. SUMA czyli Syntetyczna Ultranowoczesna Muzyka Amfiteatralna to działanie Stowarzyszenia Teatr Per Se, jest tak jednak tylko na papierze. Naprawdę koncert jest wspólnym dziełem osób wymienionych w TT. Każdy przejmuje stół DJ na godzinę i prezentuje swoją muzyczną wrażliwość. W tym roku spotkanie zostało zarejestrowane. Lokalnym twórcom muzyki elektronicznej zostały zadawane takie same pytania.

Film jest portretem środowiska muzycznego płockiej elektroniki. Pasja do muzyki elektronicznej ma swoje wspólne cechy, to: spotkanie z publicznością, taniec, emocje. Transowość muzycznej pętli, która powtarzając schemat przestaje być na pierwszym planie, stwarzając nośne muzyczne tło naszych prywatnych przemyśleń i emocji to coś co każdy opisze w inny sposób. Muzyka jest jak lustro w którym przyglądasz się sam sobie. W Teatrze Greckim używano głównie instrumentów rytmicznych. Być może wcale nie słowo i treść sztuki doprowadzała ludzi do katharsis ale powtarzalny rytm wprowadzający uczestników w oczyszczający trans. Koncert odbył się 30 lipca 2021r na scenie płockiego Amfiteatru.

Time Table

Technomania Crew
20.00 Mariachi
21.00 Eyewitness b2b shinkan
22.00 BRITNEY Spearz b2b TR72

Kombinat
23.00 Tomm Packer b2b Santos

SKY ART
00.00 Laser

Show Audiobar
00.00 Vidno b2b akaOne
01.00 Autronom

02.00 Radek b2b Zaga’to

VJ Stupor
VJ LepaNaPape

Na koncercie było około 200 osób. Trudno wszystkich dokładnie policzyć bo amfiteatr to obszerny obiekt. W tym roku wizualizacje realizowała LepaNaPape, prywatnie studentka ASP w Gdańsku Marta Prabucka. Graliśmy do 3.00. Organizator: Stowarzyszenie Teatr Per Se Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Płocka Współorganizator: POKiS Sponsorzy: Wodociągi Płockie, Okruszek – producent prażynek o obniżonej zawartości tłuszczu, oraz makaronów, paluszków, chrupek i wafli, Pizza & Muzyka Domówka Pub, Multidruk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *