Uszkodzili banery, grozi im do 5 lat więzienia

Dwie osoby zatrzymali płoccy śledczy zajmujący się sprawą uszkodzenia banerów reklamowych na terenie miasta. Jeden ze sprawców jest nieletni. Podejrzani usłyszeli już zarzuty oraz przyznali się do uszkodzenia mienia, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W ubiegłym tygodniu na jednej z płockich ulic uszkodzone zostały banery reklamowe. Płoccy kryminalni niezwłocznie podjęli czynności w sprawie złożonych zawiadomień. Dotarli do fragmentu nagrania obrazującego przebieg zaistniałego zdarzenia i przystąpili do ustalania tożsamości sprawców. W wyniku podjętych czynności wytypowali i w poniedziałek zatrzymali, a następnie przesłuchali w płockiej komendzie 23 i 16-letniego płocczanina. Starszy z podejrzanych przyznał się do uszkodzenia dwóch banerów, a 16-latkowi kryminalni przedstawili łącznie trzy zarzuty, dwa związane z uszkodzeniem banerów oraz trzeci dotyczący kradzieży roweru miejskiego. Również przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Za uszkodzenie i kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Krystyna Kowalska z KMP w Płocku

Wkrótce materiały sprawy dotyczące nieletniego sprawcy zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Niewykluczone również, że opiekunowie prawni nastolatka będą zobowiązani do pokrycia strat finansowych spowodowanych jego występkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *