„Wieczory Mesyaniczne” w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości

W tym roku przypada setna rocznica śmierci św. Marii Franciszki Kozłowskiej, nazywanej przez wyznawców mariawityzmu Mateczką. Dziś u Mariawitów w Płocku z tej okazji odbędzie się spektakl.

Dla kapłanów oraz sióstr i braci zakonnych była ona duchową Przewodniczką i Mistrzynią, dla wiernych – czułą Matką. Stanowiła autorytet dla młodzieżowych organizacji mariawickich, które w swojej działalności starały się wypełnić przekazaną przez Nią misję.

Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP M. Karol Babi

Co więcej, Maria Franciszka Kozłowska wpisała się na stałe w historię Płocka jako charyzmatyczna kobieta prowadząca działalność charytatywną, społeczną i opiekuńczą.

W związku z przypadającym jubileuszem, młodzież Kościoła Starokatolickiego Mariawitów pragnie nawiązać do tego pięknego dzieła – tworząc spektakl upamiętniający Osobę Mateczki oraz podkreślający Jej szczególne posłannictwo.

dodaje bp Babi

Tekst scenariusza powstał na podstawie utworu „Wieczory Mesyaniczne” wydanego w 1928 roku. Stanowi on kompilację dzieł poetów romantycznych oraz wierszy napisanych przez mariawitów w latach 20. XX wieku.

Profetyczna poezja zapowiada przyjście mężnej Niewiasty, która przyniesie ginącemu światu ratunek – cześć Przenajświętszego Sakramentu i pomoc Maryi. Reżyserką i pomysłodawczynią wydarzenia jest Karolina Kosieradzka, a zespół aktorski tworzą młodzież i duchowni Kościoła.

zaprasza bp Babi

Spektakl upamiętniający 100. rocznicę śmierci założycielki Kościoła Starokatolickiego Mariawitów odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 22.00 w klasztornym ogrodzie przy Świątyni Miłosierdzia i Miłości w Płocku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *