Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok starosty płockiego. Pogrzeb w czwartek

Prokuratura przedstawiła wstępne wyniki sekcji zwłok starosty płockiego Mariusza Bieńka. Śmierć gwałtowna, na skutek utonięcia. To wstępne wyniki sekcji zwłok. Potwierdzają one wcześniejsze przypuszczenia. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. Ostateczne wyniki będą znane za około 2 tygodnie. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci samorządowca.

Przypomnijmy, starosta płocki zaginął w niedzielę po tym, jak wywróciła się łódka na Wiśle, którą wypłynął na ryby wraz z dwoma znajomymi. Do wypadku doszło w okolicach Świniar. Dwóch z nich wydostało się na brzeg, natomiast trzeciego nie udało się odnaleźć. Poszukiwania trwały kilkadziesiąt godzin. Sprawdzono rzekę na odcinku ponad 10 km. W działaniach wykorzystano kilkanaście łodzi ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Pomagali także ratownicy WOPR. Patrolowane były też brzegi rzeki. W poszukiwaniach łącznie brało udział ponad sto osób.

W środę przed południem odnaleźli na Wiśle wędkarze, około dwóch kilometrów od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku – mniej więcej 20 kilometrów od miejsca wypadku.

Pogrzeb Mariusza Bieńka odbędzie się 2 września. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 12. w katedrze w Płocku. Po mszy świętej, której przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski, kondukt żałobny wyruszy do miejscowości Łętowo, gdzie Mariusz Bieniek zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym, w grobowcu rodzinnym.

Mariusz Bieniek w październiku skończyłby 38 lat. Od 2014 był starostą płockim, wcześniej burmistrzem miasta i gminy Wyszogród. Był żonaty, osierocił dwoje dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *