Żołnierze budują tymczasowy most

Burza, która w lipcu przeszła przez powiat płocki na terenie gminy Słupno uszkodziła m.in. koryto rzeki Słupianki. Ta na co dzień spokojna rzeczka wyrządziła sporo szkód. Starty oszacowano, wstępnie, na ok. 10 mln zł.

Uszkodzone drogi, oczyszczalnia ścieków, zerwane trzy mosty, przepusty, plac przy szkole, ewakuowano kilka osób – to tylko część skutków nawałnicy. Do pomocy ruszyli żołnierze. Obecnie trwa budowa tymczasowego mostu w Szeligach. Żołnierze z 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego zbudują most w ciągu pięciu dni. Budowana przeprawa osiągnie długość około 24 m i wytrzyma obciążenie 60 ton.


Szkody spowodowane wówczas przez wodę usuwają również Wody Polskie. W planach jest naprawa uszkodzonego koryta rzeki Słupianki w jej dolnej części oraz podwyższenie wału przeciwpowodziowego. W dalszej perspektywie projektowane jest stworzenie zbiornika retencyjnego zbierającego wody opadowe.
Dodajmy, zniszczenia na terenie gminy są bardzo duże. Wstępne szacunki to około 10 mln zł. Taka sytuacja, choć w mniejszej skali ostatni raz miała miejsce w 2010 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *