Zrób coś dla siebie – przyjdź do Miasteczka Zdrowia

Już w najbliższą niedzielę w ORLEN Arenie “Miasteczko Zdrowia”. Bezpłatne badania, porady specjalistów, ale nie tylko.

Do „Miasteczka Zdrowia” w ORLEN Arenie dołącza Fundacja Integracja, na której stoisku będzie można uzyskać porady dotyczące osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, a także otrzymać bezpłatne publikacje, m.in.: magazyn „Integracja”, książkę „Lista Mocy. Edycja specjalna. 100 wyjątkowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością, żyjących w latach 1018-2018” oraz broszurę „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”.

Dla rodzin oraz pozostałych gości, którzy zdecydują się przyjść i skorzystać z porad oraz badań medycznych do dyspozycji będzie strefa relaksu pełna zdrowych napoi, kwiatów i jabłek. Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele eko atrakcji m.in.: plecenie wianków z zieleni, warsztaty sadzenia roślin (np. lawendy), konkursy kreatywne oraz zabawy z animatorami.

Oprócz atrakcji przygotowanych przez Zakładową Straż Pożarną PKN ORLEN oraz płocki WOPR będzie można skorzystać z refleksomierza, energo-rowerów, foteli masujących czy osobiście ozdobić własną eko-torbę. A zabawy edukacyjne  dla najmłodszych w „Akademii Młodego Lekarza” poprowadzą studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Miasteczko Zdrowia w ORLEN Arenie już w niedzielę 8 sierpnia. Będzie to kolejna edycja “Miasteczka Zdrowia” organizowanego przez PKN ORLEN. W godzinach 10.00-18.00 w ORLEN Arenie na uczestników będą czekali lekarze specjaliści, a także mnóstwo ciekawych aktywności związanych ze zdrowiem.


Mieszkańcy Płocka i okolic będą mogli wykonać bezpłatne badania krwi oraz słuchu, sprawdzić znamiona skórne, zrobić badanie mammograficzne, czy EKG. Na miejscu lekarze specjaliści udzielą porad na temat chorób nowotworowych, chorób płuc, czy serca.

Osoby zainteresowane będą mogły skorzystać w ORLEN Arenie z porad dietetycznych, odwiedzić punkt pomocy palącym, a także zasięgnąć porad związanych z rehabilitacją po przebytym zachorowaniu na COVID. Ponadto przedstawiciele NFZ pomogą złożyć wniosek o kartę EKUZ – przydatną podczas podróży po Europie.

Interesującym punktem ”Miasteczka Zdrowia” będą również atrakcje przygotowane przez Zakładową Straż Pożarną PKN ORLEN oraz płocki WOPR. Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Zabawy edukacyjne w „Akademii Młodego Lekarza” poprowadzą studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ponadto dzieci będą mogły zagrać w grę pod nazwą „Operacja” i wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Na uczestników przygotowano strefę relaksu, w której będzie można wypić orzeźwiającą lemoniadę.

Dotychczasowe edycje „Miasteczka Zdrowia” cieszyły się w Płocku bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu płocczan przebadało się, korzystając z bezpłatnego dostępu do świadczeń zdrowotnych. Udział w „Miasteczku Zdrowia”, to doskonała okazja do pomyślenia o sobie, do uświadomienia jak istotne są regularne badania profilaktyczne oraz monitorowanie stanu zdrowia. Może warto rozpocząć dbanie od własne zdrowie od niedzielnej wizyty 8 sierpnia w ORLEN Arenie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *