ZUS przelał na wyprawki w mazowieckiem już 132 mln zł

W całym kraju 925 mln zł, a województwie mazowieckiem 132 mln zł – tyle trafiło już na konta rodziców i opiekunów w ramach programu “Dobry start”. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 r.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o 300 plus z programu “Dobry start”. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Od 1 lipca, czyli od uruchomienia naboru wniosków o świadczenie “Dobry start”, rodzice i opiekunowie uczących się dzieci złożyli ponad 3 mln wniosków, z czego ponad 369 tys. pochodzi od mieszkańców województwa mazowieckiego.

Zainteresowanie programem jest ogromne a pieniądze trafiają do rodzin. Program +Dobry start+ to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Środki wypłacane są na bieżąco

mówi profesor Uścińska.

W ramach programu ZUS wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Mazowieckie z wypłatami

Zakład przelał w całej Polsce już około 925 mln zł w ramach programu “Dobry start” dla rodzin 3 mln 367 tys. dzieci. Duży udział w tej liczbie stanowi województwo mazowieckie, gdzie przekazano już 132 mln zł na wyprawki dla prawie 486 tys. dzieci.

Przy realizacji programu +Dobry start+ stawiamy również na elektronizację oraz automatyzację. Pozwala to m.in. na odciążenie pracowników ZUS i na sprawną obsługę wniosków i wypłatę pieniędzy.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

ZUS organizuje także pomoc dla osób, które mogą mieć problem ze złożeniem elektronicznego wniosku. Urząd, poza utworzeniem dodatkowych stanowisk w swoich placówkach, uruchomił wspomagające punkty w instytucjach publicznych, np. placówkach pocztowych czy też KRUS. Będą w nich dyżurować eksperci ZUS. Pomogą zarówno w założeniu konta na PUE ZUS jak i wypełnieniu wniosku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *