Czy dziś uda się znaleźć kompromis w szpitalu na Winiarach?

Co dalej ze szpitalem na Winiarach? Dziś odbędzie się specjalne posiedzenie Rady Społecznej placówki. Wszystkie strony sporu upatrują w niej szansy na kompromis.

Specjalne posiedzenie Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku zwołano na prośbę Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. Decyzja zapadła po kilkunastu spotkaniach dyrekcji szpitala z protestującymi lekarzami. Wszystkie strony upatrują tym razem szansy na kompromis między lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy a dyrekcją szpitala. Na posiedzenie zaproszono wszystkie strony – protestujących lekarzy, ordynatorów oddziałów, gdzie zwolnień było najwięcej. W obradach wezmą udział także przedstawiciele władz Płocka, starostwa, Okręgowej Izby Lekarskiej oraz posłowie ziemi płockiej.

Przypomnijmy, w wakacje wypowiedzenia złożyło ponad 20 lekarzy. W związku z tym zagrożone stało się funkcjonowanie czterech oddziałów – płucnego, nefrologii, wewnętrznego i pediatrii. Groziło to zamknięciem tych oddziałów. Oddział płucny przyjęcia miał wstrzymać w poniedziałek 27 września. Działa, bo lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia nie mogą odbierać zaległych urlopów.

Dodajmy, negocjacje ze specjalistami trwają od kilku tygodni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *