Gąbin z dofinansowaniem na projekt Maluch+

Samorząd Gąbina otrzymał dofinansowanie na dalsze funkcjonowanie placówek w ramach programu Maluch+. W siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak podpisał umowy.

foto gabin.pl

Dofinansowanie przeznaczone będzie na zapewnienie funkcjonowania w sumie 71 miejsc opieki dla dzieci do lat 3, w ramach programu Maluch+. To Żłobek Samorządowy w Gąbinie (kwota dofinansowania wyniosła 39 360 zł na 41 miejsc oraz Żłobek Samorządowy w Nowym Grabiu (kwota dofinansowania 28 800,00 zł na 30 miejsc).

Program Maluch+ wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. Maluch+ jest programem rocznym. Jego celem jest zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki.

Dodajmy, jeszcze w tym roku zostanie utworzonych 9 miejsc w żłobku w Gąbinie, w Dobrzykowie powstaje żłobek samorządowy, w którym zostanie utworzonych 16 miejsc dla dzieci. Łącznie będzie funkcjonowało 96 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *