Jechał audi bez prawa jazdy, zatrzymany podał dane pasażera

Strażnicy miejscy zatrzymali 17-latka, który kierował audi bez uprawnień. Na dodatek podał dane osobowe swojego kolegi, który siedział obok niego jako pasażer.

W ostatni weekend sierpnia, po godz. 21 strażnicy miejscy na ul. Stary Rynek, gdzie obowiązuje „zakaz ruchu”  zauważyli osobowe audi. Poruszało się nim pięć młodych osób. Patrol zatrzymał pojazd do kontroli. Okazało się, że samochodem kieruje 17-latek. Chłopak nie miał uprawnień, to podczas legitymowania posłużył się dokumentami należącymi do pasażera, który był właścicielem pojazdu.

Choć już na pierwszy rzut oka widać było, że osoba na zdjęciu bardziej przypomina pasażera niż kierującego to cały czas z uśmiechem na ustach 17-latek usilnie przekonywał strażników, że zdjęcie robił sobie bardzo dawno, dlatego teraz wygląda inaczej. Panowie od razu przyznali się do oszustwa, kiedy na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji.

Służby mundurowe wystawiły 17 – latkowi 3 mandaty karne: 500 zł za poruszanie się po drodze objętej znakiem B-1, 500 zł za jazdę bez uprawnień i 300 zł za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości. Pasażer, jednocześnie właściciel auta, otrzymał mandat karny w wysokości 300 zł za udostepnienie auta osobie bez uprawnień.

Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *