Koncert Operowy w Płocku

Szykuje się muzyczna uczta dla melomanów. Już 9 października w Szkole Muzycznej w Płocku wystąpią artyści Grupy Operowej Sonori Ensemble.

Do Płocka przyjadą z Koncertem Operowym. I obiecują “wieczór pełen przebojów muzyki klasycznej, podczas którego zabrzmią słynne ensemble operowe, miłosne arie i duety, żartobliwe przeboje operetkowe, a także standardy jazzowe czy popularne pieśni neapolitańskie. Koncert operowy to niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. W programie najsłynniejsze sceny z oper największych mistrzów muzyki, jak Mozart, Bizet, Verdi, Puccini, Kalman i wielu innych. Tę wyjątkową ucztę z muzyką klasyczną spędzą państwo w towarzystwie znakomitych śpiewaków – solistów scen operowych z Pragi, Krakowa i Wrocławia.”

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie kilkaset koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. 

Koncert w Płocku odbędzie się 9 października o godz. 19:00 w  Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

Bilety: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, tel.: (24) 366 43 50, mail: bilety@pokis.pl, bilety online: Kupbilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/48469/P%C5%82ock/Grupa+Operowa+Sonori+Ensemble/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.