Na Winiarach bez zmian. Ciąg dalszy rozmów z medykami jutro

“Temat jest bardzo trudny, ale trzeba rozmawiać” – podsumowuje dzisiejsze spotkanie z protestującymi lekarzami dyrektor szpitala na Winiarach.

Dziś w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku odbyło się specjalne posiedzenie Rady Społecznej placówki. Głównym tematem była sytuacja obecnie panująca w szpitalu. Po tym jak wypowiedzenia kilka tygodni temu złożyło 22 lekarzy czterem oddziałom grozi zamknięcie.

Za nami kilkanaście spotkań, przed nami kolejne

– podsumowuje dzisiejsze spotkanie Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Czy udało się dojść do kompromisu? Czy lekarze wrócą do pracy?

Dziś nie udało osiągnąć się kompromisu, ale wierzę, że jesteśmy coraz bliżej. Jest chęć. Cieszę się z tego spotkania. Z tego, że lekarze przyjęli zaproszenie, rozmowa była merytoryczna. Rozmawiamy dalej. Tematy nie są łatwe, ale rozmawiać trzeba

dodaje Kwiatkowski

Specjalne posiedzenie Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku odbyło się na prośbę Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego. Na posiedzenie zaproszono wszystkie strony – protestujących lekarzy, ordynatorów oddziałów, gdzie zwolnień było najwięcej. W obradach uczestniczyli także przedstawiciele władz Płocka, starostwa, Okręgowej Izby Lekarskiej oraz posłowie ziemi płockiej.

Przypomnijmy, w wakacje wypowiedzenia złożyło ponad 20 lekarzy. W związku z tym zagrożone stało się funkcjonowanie czterech oddziałów – płucnego, nefrologii, wewnętrznego i pediatrii. Groziło to zamknięciem tych oddziałów.

Kolejne spotkanie z protestującymi medykami zaplanowano na jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *