Nietrzeźwi kierowcy na drogach regionu płockiego

Nadal do świadomości wielu kierowców nie dociera fakt zagrożenia jakie niesie za sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Tylko podczas dwóch pierwszych dni weekendu, płoccy policjanci wyeliminowali z ruchu aż ośmiu nietrzeźwych kierowców. Wszyscy wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi im kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli złamią obowiązujący zakaz, poniosą kolejne konsekwencje, które wiążą się z karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu na drogach regionu płockiego nie brakowało kierowców, którzy prowadzili pojazd na „podwójnym gazie”. W sumie podczas dwóch pierwszych dni minionego weekendu, policjanci wyeliminowali z ruchu aż ośmiu nietrzeźwych kierowców. Pięciu z nich zostało zatrzymanych do kontroli na terenie miasta. Niechlubny rekordzista, zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby, miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Pozostali mieli w organizmie po ok. dwa promile alkoholu. Na szczęście jazdę potencjalnych zabójców na drogach regionu płockiego, przerwali policjanci.

Płoccy policjanci apelują!

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z głównych priorytetów Policji. Jeśli do tego zadania włączą się również obywatele, którzy nie dadzą przyzwolenia na tego typu zachowania, to wspólnie podniesiemy poziom bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. Pamiętajmy, brak sprzeciwu i akceptacja takiego zachowania sprowadza się do roli współsprawców potencjalnych tragedii na drogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *