Pierwszy dzień zmagań o tytuł Mistrza Polski za nami

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski klasy MICRO – ORLEN CUP 2021. Słaby wiatr (6 – 8 węzłów) oraz bardzo silny nurt rzeki Wisły stworzyły wyjątkowo wymagające warunki dla żeglarzy walczących o tytuł Mistrza Polski.

Na starcie regat stanęło trzynaście załóg. Słaby wiatr z bardzo zmiennych kierunków był przyczyną przerwania pierwszego wyścigu. Jednak po kilku minutach oczekiwania wiatr się ustabilizował co pozwoliło powtórzyć pierwszy wyścig i rozegrać dwa kolejne. W sumie rozegrane zostały trzy wyścigi. Po bardzo zaciętej walce pomiędzy Piotrem Tarnackim (ubiegłorocznym Mistrzem Polski), a Piotrem Mańczakiem (ubiegłorocznym vive Mistrzem Polski) dzisiaj ponownie lepszy okazał się obrońca tytułu. Trzecią pozycję po trzech wyścigach zajmuje Rafał Moszczyński.

W dywizji Racer pierwszą pozycję zajmuje Maciej Grodzki przed Piotrem Kowalewskim i Michałem Brzozowskim. Dywizję Cruiser wygrywa po pierwszym dniu regat Andrzej Gorzelak przed Mają Dębowską.

Na jutro zaplanowane są kolejne wyścigi Mistrzostw Polski wraz z wyścigiem długodystansowym. Również jutro odbędą się XXXI Regaty o Puchar PKN ORLEN w klasach turystycznych. Sponsor Tytularny PKN ORLEN S.A. zdecydował się po raz kolejny na integrację wyczynowego żeglarstwa z żeglarzami amatorami, którzy z zainteresowaniem obserwują i przenoszą zdobyte doświadczenia na lokalny akwen regatowy. Patronem medialnym imprezy jest infoPłock TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *