Pijany z synem jechał samochodem. Zatrzymał go dzielnicowy po służbie

Dzielnicowy z posterunku w Starej Białej, jadąc na służbę uniknął w ostatniej chwili zderzania z toyotą, której kierujący zajechał mu drogę. Funkcjonariusz natychmiast zawrócił za pojazdem i postanowił sprawdzić powód tak niebezpiecznego zachowania kierowcy. Jak się okazało, 50-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu, a jak by tego było mało, podróżował wraz ze swoim małoletnim synem.

W sobotni wieczór dzielnicowy z posterunku w Starej Białej jadący na służbę, w ostatniej chwili zdążył uniknąć zderzenia z toyotą, której kierowca nagle przed maską jego pojazdu skręcił w drogę prowadząca do sklepu. Policjant postanowił sprawdzić powód tak niebezpiecznego zachowania kierowcy i szybko zawrócił za toyotą. Kierowca tego pojazdu zatrzymał się przed sklepem. Dzielnicowy podczas rozmowy z nim wyczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz wylegitymował się i wezwał na miejsce policjantów. W czasie oczekiwania na patrol, 50-letni kierowca toyoty chciał uniknąć konsekwencji swojego zachowania i próbował jeszcze uciec z miejsca interwencji jednak bezskutecznie.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 50-latek miał w organizmie blisko 3 promile a wraz z nim podróżował jego 13-letni syn. Mieszkańcowi powiatu płockiego grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *