Planeta Energii w Płocku, jutro będą we Włocławku

Płock był pierwszym miastem, w którym na kilka godzin zatrzymała się „Planeta Energii”. To ogólnopolski program edukacyjny Grupy Energa organizowany od ponad 10 lat. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano go we współpracy z Fundacją ORLEN.

Celem programu jest promowanie wśród dzieci wiedzy o ekologii, energii elektrycznej i ważnych tematach związanych ze zrównoważonym rozwojem. W ramach tej inicjatywy są wykorzystywane nowoczesne formy edukacji, odpowiadające potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość poznania, w ciekawy sposób, zagadnień związanych z funkcjonowaniem naszej planety.

tłumaczą organizatorzy

W ramach programu odbędzie się 50 eventów w Polsce, podczas których dzieci z rodzicami będą mogli odwiedzić mobilną edukacyjną strefę z szeregiem atrakcji, zachęcających do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i odpowiedzialnych postaw w tym zakresie.

Dla odwiedzających przygotowano strefę z quizami dotyczącymi 4 żywiołów: powietrza, wody, ognia, ziemi i ich wykorzystania jako odnawialnych źródeł energii. Quizy połączone z interaktywną scenografią (podmuch wiatru, mgiełka wodna, ciepło ogniska, dźwięki natury); stand multimedialny pokazujący mapę Polski, a na niej bioróżnorodność świata zwierząt oraz surowców naturalnych. Jest również stanowisko do ładowania telefonów z energii słonecznej, strefa z multimedialną kolorowanką wraz z eko meblami wykonanymi z tektury. Tu dzieci kolorowały kartki, a następnie pokolorowane obiekty są wyświetlane i animowane na dużym ekranie. Była także strefa VR edukująca w zakresie segregacji śmieci. To nie wszystko, było także stanowisko doświadczalne z generatorem Van de Graaffa wraz z fotobudką. O co tu chodzi? Osoba, która dotyka generatora przejmuje ładunek elektrostatyczny, dzięki czemu jej włosy stają do góry. W tym czasie robione było pamiątkowe zdjęcia z fotobudki.

Planeta Energii rozpoczyna trasę po Polsce. Jutro, 2 września będzie we Włocławku na Placu Grodzkim przy Wzorcowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *