Ponad pół miliona złotych otrzymała gmina Bodzanów

Gmina Bodzanów otrzymała wsparcie od samorządu województwa w usuwaniu zniszczeń spowodowanych przez letnie nawałnice. Do gminy trafi ponad 500 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu Mazowsza. Właśnie podpisano umowy.

materiały prasowe

Wsparcie to odpowiedź na prośby zgłaszane przez samorządy.

Tegoroczne wakacje nie wszystkim mieszkańcom naszego regionu będą kojarzyć się z przyjemnym wypoczynkiem. Niestety wielu z nich musiało się zmierzyć się z siłą żywiołów i skutkami, jakie po sobie pozostawiły. Skala zniszczeń po gwałtownych burzach i ulewach jest ogromna – zerwane dachy, zniszczone budynki szkół czy zalane drogi. Mamy świadomość, że naprawienie takich szkód wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim ogromnych nakładów finansowych. Dlatego, solidaryzując się z poszkodowanymi samorządami, postanowiliśmy wesprzeć ich działania, przeznaczając środki z naszego budżetu na usuwanie zniszczeń.

mówi Adam Struzik marszałek Mazowsza

W czerwcu i lipcu br. Mazowsze nawiedziły gwałtowne burze i ulewne deszcze, które spowodowały liczne szkody w infrastrukturze gminnej oraz powiatowej. Dlatego do samorządu województwa mazowieckiego o pomoc finansową na pokrycie kosztów usuwania zniszczeń zwróciły się władze dziewięciu samorządów, w tym gminy Bodzanów. 

Tego typu zdarzenia są zawsze bardzo odczuwalne i dotkliwe w skutkach. 

Tym razem dochodzą do tego trudności finansowe, będące pokłosiem epidemii COVID-19, a z którymi borykają się wszystkie samorządy. Udało nam się wygospodarować ponad 3,6 mln zł, które przekażemy innym samorządom, by mogły naprawić to, co zniszczyła natura. 

zauważa wicemarszałek Wiesław Raboszuk 

Gmina Bodzanów otrzymała ponad 580 tys. zł na usuwanie zniszczeń wyrządzonych przez żywioł w zakresie naprawy dróg gminnych w miejscowościach: Cieśle, Białobrzegi, Borowice, Łagiewniki, Nowe Miszewo, oraz budynku szkoły podstawowej w miejscowości Cieśle i mostu na drodze gminnej Mąkolin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *