Tłumy pożegnały Mariusza Bieńka [Foto]

Tłumy zgromadziły się w katedrze i przed nią, by pożegnać śp. Mariusza Bieńka. Mszy św. pogrzebowej przewodniczył bp Mirosław Milewski.

Zapamiętam go jako człowieka szlachetnego, o wrażliwym sercu, który kochał swoją rodzinę, był oddany służbie publicznej, a jego wiara i obecność w Kościele były rzeczywistościami głęboko wpisanymi w jego serce.

mówił bp Milewski

Mariusz Bieniek pośmiertnie został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także medalem Wincentego Witosa – najwyższym odznaczeniem PSL, medalem pamiątkowym “Pro Masovia” nadanym przez marszałka województwa mazowieckiego oraz Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza – w imieniu Zarządu Krajowego Ochotniczych Straży Pożarnych.

To, co najtrudniejsze, trzeba zawierzyć Bogu i Jemu dać się poprowadzić. Ta śmierć zjednoczyła tylu ludzi najpierw w ratowaniu, potem w poszukiwaniu ciała, a teraz na pogrzebie pana starosty i w modlitwie za jego duszę. Dobrze odczytajmy ten znak i przełóżmy go na nasze życie – mówił ks. Przybyłek. Duchowny przypomniał też słowa, które powtarzał sam Mariusz Bieniek: “Staram się jak mogę, dopóki Pan Bóg i wyborcy mnie nie odwołają”

mówił w kazaniu ks. Grzegorz Przybyłek

Płocką katedrę i jej otoczenie wypełniły setki wiernych: rodzina i znajomi zmarłego, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kilkaset pocztów sztandarowych.

Mariusz Bieniek został pochowany na cmentarzu parafialnym w Łętowie k. Płocka.

Przypomnijmy, zginął tragicznie 22 sierpnia 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *