W niedzielę Półmaraton Dwóch Mostów. Zmiana organizacji ruchu

W niedzielę, 12 września w Płocku odbędzie się 10. Półmaraton Dwóch Mostów i bieg ½ Dwóch Mostów. W związku z tym zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu, a także wystąpią utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji i poleceń służb kierujących ruchem. Impreza sportowa odbędzie się w godzinach 08.00-13.00, przy czym sam bieg uliczny w godz. 08.30 a 11.30.

Bieg odbywać się będzie na trasie :

START – ul.Małachowskiego, a następnie bieg odbędzie się po pętli: Plac Narutowicza –Mostowa -Most im. Legionów Piłsudskiego –nabrzeże wiślane po stronie Radziwia –droga techniczna zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego–Most Solidarności (ścieżka rowerowa) –Grabówka –Norbertańska –Mostowa –(II pętla) Most Legionów –nabrzeże wiślane –droga techniczna zapory bocznej Zbiornika Włocławskiego–Most Solidarności (ścieżka rowerowa) –Grabówka –Norbertańska –Mostowa –Plac Narutowicza – META – Stary Rynek.

Organizacja biegu będzie powodowała utrudnienia w ruchu w godzinach 08.00-12.00w rejonie Starego Miasta, Mostówki, Mostu im. Legionów Józefa Piłsudskiego, i Grabówki. W tym czasie przewidywane są czasowe zamknięcia ulic. Z ruchu pojazdów będzie wyłączony Most im. Legionów Piłsudskiego oraz ścieżka rowerowa na Moście Solidarności. Wyłączony z użytkowania będzie także parking dla odwiedzających ZOO (przy strzelnicy). Zapraszamy na parking przy ZST „70”- wjazd od al. Kilińskiego lub od ul. Głowackiego.

Podczas zawodów w strategicznych punktach komunikacyjnych (skrzyżowania na trasie biegu i w jego bezpośrednim oddziaływaniu) ruchem będą sterowały uprawnione osoby.

Będzie dochodziło do całkowitego wstrzymywania ruchu lub ruchu wahadłowego w uzasadnionych przypadkach.

Apelujemy również do kierowców o nieparkowanie swoich aut na ulicy Małachowskiego i Starym Rynku od godz. 16.00 już w sobotę 11 września zgodnie z wprowadzoną czasową organizacją ruchu. W niedzielę 12 września zalecamy przeprawę na drugą stronę Wisły Mostem Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *