W środę Dzień Bez Samochodu

Na środę przypada Dzień Bez Samochodu. Jak co roku obchodzony jest on w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Komunikacja Miejska – Płock przygotowała na ten dzień kilka atrakcji.

Głównym celem Dnia Bez Samochodu jest promowanie ekologicznego transportu, rezygnację z jazdy samochodem, w którym podróżuje często sam kierowca, na rzecz komunikacji miejskiej. Co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie emisji szkodliwych zanieczyszczeń, a tym samym chroni środowisko.

W tym roku – 22 września – obchody tego święta organizuje Komunikacją Miejska – Płock wspólnie z  Galerią Mazovia. W środę w godz. 10.00 – 16.00  w Galerii Mazovia zaplanowano m.in.:

– trening z Szymonem Marciniakiem – najlepszym polskim sędzią piłkarskim, sędziującym mecze w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Szymon prowadził również zawody rangi Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata, jest sędzia klasy UEFA Elite, a także najwyżej oceniany polski arbiter swojego pokolenia

– zajęcia edukacyjne Akademia Młodego Pasażera – dedykowane dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych. Podczas zajęć dzieci uczą się m.in.  jak bezpiecznie korzystać ze środków transportu publicznego

– premiera gry edukacyjnej – Przystanek Płock

– spotkanie z piłkarzami SPR Wisła Płock

– eko warsztaty

Na ten dzień Komunikacja Miejska – Płock przygotowała także specjalny, bezpłatny autobus, który dowiezie płocczan na miejsce wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *