Wężykiem przez centrum miasta

Wczoraj, późnym popołudniem, policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Płocku udaremnili jazdę nietrzeźwemu, 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, który „wężykiem” usiłował przejechać przez jedno z głównych skrzyżowań w centrum Płocka.

Wczoraj, po godzinie 17-tej, uwagę policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Płocku, patrolujących rejon skrzyżowania ulic Bielskiej i Jachowicza, zwrócił Fiat Seicento. Kierowca pojazdu, jadąc ul. Jachowicza w kierunku skrzyżowania wykonywał niebezpieczne manewry. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu psycho – fizycznego mężczyzny. Po zatrzymaniu Fiata do kontroli funkcjonariusze od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu z ust. W pojeździe z kolei leżały puste puszki po piwie. Po przebadaniu obywatela Ukrainy okazało się, że miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

26-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś w komendzie usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata prawa jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.