Za zbyt szybką jazdę straciła prawo jazdy

Wczoraj kolejny kierowca nie przestrzegający obowiązujących limitów prędkości stracił prawo jazdy. Tym razem mundurowi z płockiej drogówki, zatrzymali uprawnienia 32-latce, która ponad dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

Niestety nadal na drogach regionu płockiego nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Kolejnym przykładem jest kierująca, która wczoraj za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

32-latka kierująca chevroletem zatrzymana została do kontroli w Blichowie. Kobieta pędziła w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy za popełnione wykroczenie nałożyli na kierująca wysoki mandat i wpisali na jej konto 10 pkt. karnych. 32-latka na najbliższe trzy miesiące straciła swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *