Zatrzymali poszukiwanego, który nie płacił alimentów

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego płockiej komendy zatrzymali 42-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu po tym, jak ten uporczywie uchylał się od płacenia alimentów na swoje dzieci. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli, kiedy pijany jechał na rowerze. Kolejne miesiące płocczanin spędzi w zakładzie karnym.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego płockiej komendy, podczas patrolowania ulic miasta zwrócili uwagę na jazdę rowerzysty. Już od pierwszej chwili mundurowi nabrali podejrzeń, że kierowca jednośladu może być pijany. Postanowili to sprawdzić i zatrzymali go do kontroli.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie rowerzysty ponad pół promila alkoholu. Za popełnione wykroczenie został on ukarany wysokim mandatem karnym. W trakcie czynności okazało się, że 42-latek poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu, ponieważ płocczanin zaniedbywał spoczywający na nim obowiązek alimentacyjny. Mężczyzna został zatrzymany. Kolejne miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *