Gmina Słupno najlepsza. Wysoko w XVII Rankingu Samorządów

“Nawet w trudnych czasach nie można tracić z oczu potrzeb mieszkańców i wyzwań związanych z ochroną środowiska. Zwycięzcami tegorocznej edycji naszego Rankingu Samorządów zostały: Gliwice, Morawica i Wielka Wieś.” Piszą organizatorzy XVII Rankingu Samorządów. “Rzeczpospolita” po raz kolejny oceniła gminy w całej Polsce i wybrała najlepsze. W Powiecie Płockim najlepiej wypadła gmina Słupno.

Gmina Słupno w tegorocznej edycji rankingu uplasowała się na 2 miejscu wśród gmin województwa mazowieckiego oraz na 16 w Polsce. Dziennik „Rzeczpospolita” oceniała samorządy na podstawie danych za 2020 rok.

Mimo, że rok 2020 był wyjątkowy ze względu na pandemię i niewątpliwie należał do tych trudniejszych, tym bardziej cieszy wysoka ocena kapituły. Pokazuje, że mimo trudności, starania wójta, radnych, pracowników i wszystkich mieszkańców wspierających rozwój Słupna, mają przełożenie na realne efekty pracy i zauważane są przez niezależnych ekspertów. Drugie miejsce na Mazowszu to nasz wspólny sukces. Tegoroczne wysokie miejsce w Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej” to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju Gminy Słupno w kolejnych latach. Tak wysokie miejsce pokazuje, że Gmina Słupno utrzymuje wysoki poziom pod względem kondycji finansowej, zarządzania, jak również inwestycji gminnych. –

komentują władze gminy Słupno

A jak w Rankingu Samorządów Rzeczypospolitej w XVII edycji wypadły pozostałe gminy powiatu płockiego?

Gmina Stara Biała zajęła miejsce 693, gmina Łąck miejsce 1106, gmina Brudzeń Duży miejsce 1265, gmina Bielsk miejsce 1272, gmina Staroźreby miejsce 1323, gmina Nowy Duninów miejsce 1352, gmina Bodzanów miejsce 1376, gmina Radzanowo miejsce 1481, gmina Bulkowo miejsce 1489 i gmina Mała Wieś miejsce 1503.

Ranking Samorządów “Rzeczpospolitej” to jeden z najbardziej uznanych, prestiżowych i wiarygodnych rankingów w Polsce. Od 17 lat redakcja “Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, wyłania i pokazuje te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Oceniane są efekty działań miast i gmin w zakresie troski o jakość życia mieszkańców, stan środowiska oraz rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i zarządzania. Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia Rankingu Samorządów są publicznie dostępne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje udzielone przez samorządy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *