Jazzowe improwizacje utworów Niemena w płockim Muzeum Mazowieckim

Już 28 października o godzinie 17.00 w Muzeum mazowieckim w Płocku rozpocznie się koncert Artur Dutkiewicz Trio “Comets sing”. Zapraszaj Mazowiecki Instytut Kultury i Muzeum Mazowieckie w Płocku.

fot. Hanna Dutkiewicz

Artur Dutkiewicz to od wielu lat ceniony pianista jazzowy i kompozytor. Nazywany „ambasadorem polskiego jazzu” (Jazz Forum 12/2012); jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych; wystąpił w blisko 70 krajach; od USA przez Europę, Bliski Wschód, po Chiny i Australię, na międzynarodowych festiwalach muzycznych i w prestiżowych salach koncertowych.

Koncert promował będzie wydaną w czerwcu płytę “Comets Sing”. Nowe kompozycje Dutkiewicza ą silnie osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej a spoiwem łączącym muzykę jest głębia przekazu. Odnajdujemy tu elementy muzyki współczesnej, polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Improwizacja jest pełnym zanurzeniem w chwili bieżącej i łączy materię współczesnych środków wyrazu z bogactwem wewnętrznej przestrzeni emocjonalnej. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

W nagraniu płyty oprócz lidera udział wzięli: Michał Barański – wybitny kontrabasista, uznawany przez krytyków muzycznych za najlepszego polskiego kontrabasistę jazzowego (doroczna ankieta magazynu Jazz Forum) oraz Adam Zagórski – znakomity perkusista młodego pokolenia, absolwent prestiżowej akademii Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania).

W programie koncertu znajdą się również jazzowe improwizacje utworów Czesława Niemena.

Koncert odbędzie się 28 października 2021, czwartek, godz. 17.00 w Muzeum Mazowieckim, ul. Tumska 8 (patio), wstęp wolny. Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury Współorganizator: Muzeum Mazowieckie w Płocku

Wykonawcy:
ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
Artur Dutkiewicz – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Adam Zagórski – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *