Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz – zapewnia szef Zarządzania Kryzysowego w powiecie płockim

Każdy dzień przynosi coraz większą liczbę zachorowań na COVID-19. Także na terenie powiatu płockiego pojawia się coraz więcej przypadków. Lekarze przestrzegają – zbliża się czwarta fala. Jak zapewnia kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Płocku, powiat jest przygotowany na każdy scenariusz.

W ostatnim czasie był przypadek zachorowań w jednej ze szkół prowadzonych przez starostwo, sytuacja na chwilę obecną jest opanowana, szkoła funkcjonuje normalnie. Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektorami naszych Domów Pomocy Społecznej. Są to ośrodki newralgiczne, ale tu również poza jednym przypadkiem, gdzie odnotowaliśmy kilka zachorowań sytuacja jest w pełni pod kontrolą. Nasze placówki są odpowiednio wyposażone w środki ochrony indywidualnej. Mamy również duży procent wyszczepień zarówno wśród kadry jak i pensjonariuszy. Sądzimy, że jeżeli nawet pojawi się problem zachorowań nie przełoży się to na ilość hospitalizacji i mam nadzieję, że nie będzie tak ciężkich przebiegów tej choroby jak było to w roku ubiegłym.

mówi Piotr Jakubowski kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego

W ubiegłym roku na terenie powiatu było dużo zachorowań w DPSach czy w szkołach.

Wyciągnęliśmy wnioski, przeanalizowaliśmy wszystkie działania. W tym roku przygotowaliśmy się zdecydowanie wcześniej na ewentualny czarny scenariusz

– dodaje Jakubowski.

Wszystkie jednostki podległe Starostwu Powiatowemu w Płocku są wyposażone w potrzebne środki. Na bieżąco monitorowana jest sytuacja na terenie powiatu oraz w kraju dotycząca zachorowań na COVID-19. Dodajmy, wraz z początkiem miesiąca Starosta Płocki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich jednostek Starostwa Powiatowego w Płocku.

2 komentarze do “Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz – zapewnia szef Zarządzania Kryzysowego w powiecie płockim

 • piątek, 22 października 2021 o 14:52
  Permalink

  Widać, że “szef Zarządzania Kryzysowego” nie zna uwarunkowań funkcjonowania Płocka i regionu i co Płock i region potrzebuje !!!! Covid -19 to małe zagrożenie w stosunku do innych! Na pierwszy rzut oka widać, że tu dużo brakuje aby mówić o przygotowaniu !!!!

  Odpowiedz
  • piątek, 22 października 2021 o 18:22
   Permalink

   Z zawodu jest synem. Tatuś prace ogarnął. Oczywiście pisze bo zazdroszczę

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *