Mieszkańcy gminy Radzanowo na Mikołajki będą mieli nowego wójta

5 grudnia odbędą się przedterminowe wybory w gminie Radzanowo. Mieszkańcy wybiorą nowego wójta. Do tego czasu gminą zarządzał będzie komisarz.

Czemu akurat w gminie Radzanowo odbędą się przedterminowe wybory? Niespełna miesiąc temu (22 września) dotychczasowy wójt objął stanowisko starosty płockiego. Do wyborów gminą zarządzał będzie komisarz, wszystko wskazuje na to, że będzie to jeden z gminnych radnych. Oficjalnie jego nazwisko poznamy w przyszłym tygodniu.

Kalendarz wyborczy do 5 grudnia, dnia wyborów ma kilka ważnych dat. Do 29 października należy złożyć zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego, do 12 listopada należy zgłosić kandydatów na wójta, do 19 listopada powinien być gotowy spis wyborców. Wybory, zgodnie z projektem rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, odbędą się 5 grudnia.

Kto na stanowisko wójta? Oficjalnie kandydatów poznamy 12 listopada, jednak już dziś nieoficjalnie mowa o trzech osobach. Cała trójka z gminą związana jest od lat, a dzięki temu dobrze w niej znana. Kampania wyborcza, zgodnie z kalendarzem wyborczym, rozpocznie się 22 listopada.

Dodajmy, dotychczasowy wójt Sylwester Ziemkiewicz objął stanowisko starosty płockiego po tragicznej śmierci Mariusza Bieńka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.