Pijany nastolatek stracił prawo jazdy

Zaledwie rok temu uzyskał uprawnienia do kierowania pojazdami, a już je stracił. 19-latek wsiadł za kierownicę toyoty mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie. I jak by tego było mało, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Przed nastolatkiem szereg konsekwencji zarówno prawnych jak i finansowych.

W sobotę po północy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na jednej z płockich ulic. Mundurowi szybko ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że 19-letni kierowca toyoty nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zderzył się z prawidłowo jadącym peugeotem. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń.

Nieudolna jazda młodego kierowcy, który zaledwie rok temu uzyskał uprawniania do kierowania pojazdami spowodowana była jego stanem trzeźwości. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie, blisko dwa promile alkoholu.

Nastoletniemu kierowcy policjanci zatrzymali już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *