Pijany spowodował kolizję i uciekł. Zatrzymał go dzielnicowy

Noc w policyjnym areszcie spędził 45-latek, który pijany wsiadł za kierowcę mercedesa, doprowadził do zdarzenia po czym uciekł. I na nic zdało się jego ukrycie w domowym zaciszu, bo szybko namierzył go i zatrzymał dzielnicowy z posterunku w Starej Białej. Podejrzanemu grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stara Biała. Według relacji uczestnika zdarzenia, kierujący mercedesem podczas wymijania uderzył w naczepę samochodu ciężarowego. Kierujący Manem w rozmowie ze sprawcą kolizji, wyczuł od niego silną woń alkoholu. Kierowca mercedesa długo nie myśląc, wsiadł za kierownicę i jak gdyby nigdy nic, odjechał.

Na miejsce zdarzenia przybili policjanci z posterunku w Starej Białej. Dzielnicowy po wysłuchaniu relacji kierowcy ciężarowego Mana zaczął podejrzewać, kim może być sprawca kolizji. Szybko udał się pod adres zamieszkania podejrzewanego. Jego typowania okazały się trafne. Na terenie jednej z posesji w powiecie płockim, zaparkowany był mercedes z widocznymi uszkodzeniami pokolizyjnymi. W domu policjanci zastali kierowcę, który w obliczu już uzyskanych informacji przez dzielnicowego, nie miał argumentów na swoje usprawiedliwienie. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

45-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzuty, za które grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *