Policyjna kontrola pokrzyżowała kobiecie plany, teraz grozi jej nawet 2 lata więzienia

22-latka wsiadała za kierowcę audi pomimo tego, że zostały jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wpadła podczas policyjnej kontroli. Zgodnie z przepisami, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek funkcjonariusze na jednej z płockich ulic zatrzymali do kontroli audi. Za kierownicą pojazdu siedziała młoda kobieta. Podczas kontroli okazało się, że 22-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały jej cofnięte na mocy decyzji prezydenta miasta.

Teraz płocczanka podejrzana jest o popełnienie przestępstwa. Zgodnie z prawem, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Przypominamy. Art. 180a k.k. stanowi, iż „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Celem dodania w 2015r. do Kodeksu Karnego art. 180a było wyeliminowanie z ruchu osób, którym zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pomimo cofnięcia uprawnień prowadzą dalej pojazdy mechaniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *