Powstanie Mazowiecka Akademia Biegacza

Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku będzie promować się przez bieganie. Wiosną tego roku Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło konkurs „Doskonała Nauka – Społeczna Odpowiedzialność Nauki”.

Wśród trzech propozycji zgłoszonych przez Mazowiecką Uczelnię Publiczną w Płocku był projekt „Mazowiecka Akademia Biegacza”. Uzyskał on pozytywną opinię komisji konkursowej, która przyznała na funkcjonowanie Akademii kwotę 45.140 zł. Dzięki wsparciu powstanie grupa biegowa, w ramach której uczestnicy trenować będą pod okiem dyplomowanego trenera.

W sezonie zimowym zajęcia prowadzone będą w sali sportowej i siłowni Uczelni, natomiast wiosną i latem uczestnicy będą szlifować swoje umiejętności w terenie. Każdy z członków grupy otrzyma sprzęt sportowy z powstającym właśnie logo grupy! W ramach projektu uczestnicy wyjeżdżać będą na zawody, gdzie poza zwycięstwami i życiówkami promować będą swoją macierzystą uczelnię. Z projektu sfinansowana będzie także premierowa edycja Akademickiego Pucharu Polski na 10 km, która rozegrana zostanie w ramach przyszłorocznej 11. Tumskiej Dychy. Jednak przed uczestnikami projektu stoi jeszcze większe wyzwanie, które postawił prof. Maciej Słodki – Rektor Uczelni. Jest nim ukończenie trasy Półmaratonu Dwóch Mostów, który odbędzie się miesiąc przed Akademickim Pucharem Polski.

Szczegóły odnośnie Mazowieckiej Akademii Biegacza już wkrótce pojawią się na www.mazowiecka.edu.pl oraz www.biegajzdymkiem.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *