“Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” kampania na rzecz sprawnych świateł

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne, prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. Między innymi pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Z uwagi na to, iż prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Będą to stacje: funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należące do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, a także stacje Dekra Polska Sp. z o.o.

Sprawdzenia zaplanowano w dniach: 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia 2021 r. Zainteresowanym pomoże aplikacja Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię.

Na terenie Płocka, bezpłatną usługę sprawdzenia świateł w ramach kampanii świadczą stacje przy ul. Kolejowej 46, ul. Rembielińskiego 10 oraz ul. Nowy Rynek 3. Jednak należy PAMIĘTAĆ- tylko w wybrane, w/w dni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *