Voxy dzieciom

Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Vox Singers zaprasza w najbliższą niedzielę 17 października o godz. 12:00 na bezpłatny koncert z cyklu „Miś Doremiś”!

„Miś Doremiś” to cykl koncertów edukacyjno – artystycznych dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i rodziców/opiekunów. Koncerty mają na celu w przystępny sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki, zapoznać z podstawowymi pojęciami muzyki, uczyć słuchania muzyki, pobudzić wrażliwość na piękno ludzkiego głosu, barwę instrumentów, zapoznać z budową instrumentów, przybliżyć bogactwo kultury narodowej. Miś Doremiś – ciekawy, otwarty, zabawny, czasem nieporadny, prowadzony przez ciotkę Adę po krainie dźwięków wraz z dziećmi poznaje świat muzyki.

Październikowy koncert poświęcony jest najwybitniejszemu polskiemu kompozytorowi epoki romantyzmu – Fryderykowi Chopinowi. Podczas koncertu usłyszymy jego znane utwory oraz dowiemy się kilku ciekawych informacji z życia kompozytora. Dowiemy się, co łączy Fryderyka Chopina z muzyką ludową. Zatańczymy również w rytm kujawiaka, mazura i oberka. Koncert odbędzie się w sali koncertowej PSM.

Zadanie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dzięki czemu wstęp na koncert jest bezpłatny, wystarczy tylko pobrać bezpłatną wejściówkę pod poniższym linkiem: https://app.evenea.pl/event/misdoremis/

Koncerty z cyklu „Miś Doremiś” to nie jedyne działanie Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru Vox Singers dedykowane dzieciom. Stowarzyszenie może pochwalić się także nowym wydawnictwem „Voxy dzieciom”, którego Partnerem jest spółka Polski Cukier. Płyta zawiera pięć świetnych piosenek, które przetrwały próbę czasu. To różnorodna mieszanka popu i rocka w wykonaniu dzieci. W dzieciństwie śpiewali je chórzyści Vox Singers, a teraz śpiewają je ich dzieci – własne albo zaprzyjaźnione.

Marianna Strzemieczna (6 lat) – córka Ani Kruszyńskiej-Strzemiecznej, solistki i chóralnej alcistki – zaśpiewała „Kolorowe kredki”. Jakub Gabarski (5 lat) – syn Karoliny Fortas-Gabarskiej (alt) – nagrał „Sannę”, a Franciszek Sarniak – syn Joanny Sarniak (alt) i Tomasza Sarniaka (akompaniator chóru) – wykonał „Bal baloników”. Do nagrania płyty zaprosiliśmy też „zaprzyjaźnione” dzieci. Robert Krajewski, który kieruje swoim ogniskiem muzycznym, przygotował Maję Morawską. Maja zaśpiewała „Niedzielę z tatą, niedzielę z mamą”. Z kolei podopieczna Tomka Sarniaka, Gabriela Ostrowska (uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku), nagrała „Najłatwiejsze ciasto w świecie”

– opowiedział Robert Majewski, dyrygent Chóru.

Do jednej z piosenek – „Niedziela z tatą, niedziela z mamą” – powstał promujący płytę teledysk.

Ideą powstania teledysku było zachęcenie rodziców i dziadków do aktywnego spędzania czasu ze swoimi małymi pociechami. Teledysk można obejrzeć na kanale You Tube Vox Singers: https://m.youtube.com/watch?v=XQ03i3j4Rco&feature=share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.